2 grudnia 2020

Zawód podwyższonego ryzyka – jak wybrać ubezpieczenie?

Są profesje, które charakteryzują się dużym ryzykiem zawodowym. Osoby pracujące w takich branżach są w większym stopniu narażone są na nieszczęśliwe wypadki, dlatego często decydują się na dodatkowe ubezpieczenie. Na czym to polega?

Jakie zawody są niebezpieczne?

Grupy zawodowe, które wykonują niebezpieczną pracę, to między innymi górnicy, marynarze, żołnierze, rybacy, osoby pracujące na platformach wiertniczych, piloci, strażacy, policjanci, robotnicy budowlani, pracownicy przemysłu ciężkiego. To profesje, w których ryzyko wypadku jest znacznie większe niż w innych branżach. Dlatego tak istotne jest ubezpieczenie, które pokryje koszty związane z konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń.

W Asdori oferujemy ubezpieczenia dla osób należących do osób pracujących w 3 branżach: lotniczej, morskiej oraz energetyki wiatrowej. Są to branże, w których występuje szczególne wysokie ryzyko wypadku albo innego nieprzewidzianego zdarzenia. Kierując swoją ofertę do ściśle określonych grup, jesteśmy w stanie zaproponować pakiet precyzyjnie dopasowany
do ich potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia grupowe a indywidualne

Czy popularne ubezpieczenia grupowe mogą być alternatywą dla polis indywidualnych
w przypadku zawodów podwyższonego ryzyka? Odpowiedź brzmi – nie. Niższe składki
w ubezpieczeniach grupowych przekładają się również na niższą sumę ubezpieczeń, co sprawia, że polisa grupowa nie zapewnia pracownikowi wystarczającego bezpieczeństwa. Jako firma, która od lat zajmuje się ubezpieczeniami, wiemy jak ważna jest nie tylko kwestia pokrycia kosztów leczenia (np. w razie wypadku), ale także zapewnienie płynności finansowej ubezpieczonego i jego rodziny. Takiej gwarancji z pewnością nie dają tzw. grupówki.

Wybór ubezpieczenia dla mniej doświadczonych

Czasem kwestie związane z ubezpieczeniem mogą wydawać się skomplikowane. Dlatego tak ważne jest, aby otrzymać od firmy zajmującej się ubezpieczeniem odpowiednie wsparcie merytoryczne i doradztwo. W Asdori położyliśmy duży nacisk właśnie na ten aspekt. Jeśli więc zgłosi się do nas osoba pracująca w branży lotniczej czy morskiej, chętnie przeprowadzimy darmowy audyt posiadanych już produktów ubezpieczeniowych, który pozwoli odpowiedzieć na pytania: Czy posiadane ubezpieczenie na życie jest wystarczające? Czy w polisie nie ma niepokojących luk? Czy ubezpieczenie odpowiednio zabezpiecza rodzinę? Co warto poprawić, a z czego zrezygnować? Aby skorzystać z darmowego audytu, wystarczy się z nami skontaktować – np. używając formularza kontaktowego na stronie głównej.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.